EuroPremiery: Wrzesień – Październik 2017 (2)

Przed Wami kolejna część cyklu EuroPremiery, którego celem jest popularyzacja dokonań byłych i obecnych eurowizyjnych reprezentantów.

Ostatnie tygodnie były wyjątkowo bogate, dlatego też nie wszystkie premierowe kawałki mogły się tutaj pojawić. Od tej chwili kolejne artykuły będą się ukazywać co dwa tygodnie. A teraz zapraszam na muzyczną ucztę!

Laura Tesoro - Beast ● Premiera: 27/10

W ostatni piątek miał swoją premierę najnowszy utwór Laury Tesoro, reprezentantki Belgii na Eurowizji 2016. Beast to kolejna bardzo dobra, chwytliwa, popowa piosenka. Na pochwałę zasługuje teledysk, w którym widać jak Laura ćwiczy i przygotowuje się do występu na scenie. Oby tak dalej.

Tom Dice - Cannonball● Premiera: 20/10

Pozostajemy w Belgii. Kilkanaście dni temu w radiu Qmusic, Tom Dice po raz pierwszy wykonał swój najnowszy singiel – Cannonball. Wokalista, który na Eurowizji w roku 2010 zajął wysokie 6 miejsce, rozlicza się w tym utworze z „fałszywymi przyjaciółmi”, z osobami, które były przy nim, dopóki był bardzo popularny. Kolejna piosenka już niebawem.

Cleo feat. Sitek - Pali Się ● Premiera: 26/10

Czas na Polskę. Kawałek Pali Się to owoc współpracy Cleo i Donatana, uczestników Eurowizji w Kopenhadze a także rapera Sitka. Singiel ten promuje rozszerzoną wersję albumu Bastet. Połączenie hip-hopu z R’n’B, przykuwający uwagę teledysk z latającą helikopterem nad Warszawą Cleo oraz twerkujące tancerki sprawiły, że w ciągu zaledwie kilku dni teledysk obejrzało ponad milion osób.

IVAN - Чужая ● Premiera: 06/10

Przenieśmy się teraz za naszą wschodnią granicę. Po nieudanym dla niego Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie w półfinale zajął dopiero 12 miejsce, powraca z tajemniczym utworem oraz intrygującym klipem. Na pewno warto obejrzeć i posłuchać.

Sergey Lazarev- Сдавайся (Poddaj się) ● Premiera: 01/09

Jednym z najbardziej zapracowanych rosyjskich wokalistów jest z pewnością reprezentant Rosji na Eurowizji w Sztokholmie – Sergey Lazarev. Сдавайся to mocny i poruszajacy, popowo – rockowy kawałek.

Sergey Lazarev - Шепотом (Szeptem) ● Premiera: 06/10

Kolejny utwór Sergeya to już zdecydowanie spokojniejsza, ale równie emocjonalna i wzruszająca ballada, która swoją stylistyką przypomina inną piosenkę artysty – Так красиво (Tak pięknie). Warto wspomnieć, że piosenkarz ma zamiar co kilka tygodni publikować nowy utwór. Wiele osób ma też nadzieję, że to właśnie on pojedzie do Lizbony. Jeśli tak, to czy któraś kompozycja stanie się konkursową piosenką? Czas pokaże.

Compact Disco - Lazul a város ● Premiera: 09/10

Po dłuższej przerwie z nowym utworem powraca Compact Disco. Zespół ten, grający pop i muzykę elektroniczną, reprezentował Węgry podczas Konkursu Eurowizji w roku 2012. W finale zajęli jednak dopiero 24 miejsce. Piosenka jest dostępna również na Spotify a oficjalny klip pojawi się już wkrótce.

DILARA - Shine ● Premiera: 25/10

DILARA, reprezentantka Azerbejdżanu na Eurowizji 2014, przypomina o sobie nowym singlem, który swoją premierę miał parę dni temu. Pochodzi on z jej najnowszego anglojęzycznego albumu Running, który jest dostępny zarówno na YouTube, jak i iTunes. Shine to bardzo dobra, spokojna, liryczna, ale też poruszająca ballada. Co ciekawe, teledysk do utworu nagrywany był na Ukrainie.

Robin Bengtsson - Dark Angel ● Premiera: 13/10

Po udanym konkursie w Kijowie, gdzie zajął 5 miejsce oraz intensywnych miesiącach letnich, Robin Bengtsson powraca z nowym kawałkiem. Elektro-popowy Dark Angel to wyznanie osoby, której myśli i życie zostały zawładnięte przez ukochaną. Czy ta piosenka również odniesie sukces? Przekonamy się już niebawem.

O’G3NE - But I Do ● Premiera: 12/10

Siostry Lisa, Amy i Shelley Vol zaśpiewały swój najnowszy utwór 12 października podczas gali Gouden Televizier-Ring 2017. Wykonanie to zachwyciło nie tylko będących na miejscu słuchaczy, ale również widzów przed telewizorami. Kompozycja ta powstała w wyniku współpracy ze znaną szwedzką piosenkarką pop Zarą Larsson. Jedyną rzeczą, która zmieniła się od czasu Eurowizji, jest wygląd wokalistek a dokładniej nowe fryzury.

Kristian Kostov - Глубина (Glubina/Głębia) ● Premiera: 27/10

Po tym, jak Finlandia nie weszła do finału, moim głównym faworytem do zwycięstwa został właśnie Kristian Kostov. Ostatecznie zajął bardzo wysokie, drugie miejsce i jest to tym samym najlepszy wynik Bułgarii w historii konkursu. Nad nowym utworem, który śpiewa po rosyjsku, pracował ponad dwa miesiące. Na uwagę zasługuje na pewno oryginalny teledysk. W ten sposób Kristian udowadnia, że nie zamierza spocząć na laurach.

Dziękuję za lekturę drugiego już artykułu. Kolejny ukaże się we wtorek 14 listopada. Zapraszam do komentowania oraz udostępniania powyższego tekstu.