Podsumowanie wydarzeń z Tbilisi (19-20/11)

W stolicy Gruzji zjawili się zarówno dziennikarze jak i uczestnicy Eurowizji Junior… stąd to wydarzenie możemy uznać za rozpoczęte!

Nasi przyjaciele z poczytnych i lubianych serwisów ESCpedia (Brazylia / Portugalia) oraz ESC Covers (RPA / Holandia) wyruszyli do stolicy Gruzji, aby relacjonować wydarzenia związane z rywalizacją młodych artystów w Pałacu Olimpijskim. W niedzielę większość z nich dotarła do Tbilisi i z wielką chęcią reagowała na zainteresowanie swoją osobą. Najlepszym dowodem są zdjęcia, wykonane przez Fabianę Silve redaktor naczelną oraz pomysłodawczynię pierwszego z wymienionych wyżej mediów.

To jednak poniedziałek był dniem na który oczekiwali wszyscy zebrani, ponieważ to uroczysta prezentacja na czerwonym dywanie oraz następująca po nim impreza otworzyły tegoroczną edycję Juniorskiej Eurowizji. Nie da niestety się nie wspomnieć o ogromie problemów technicznych oraz wpadek merytorycznych, jakich świadkami byli zarówno zgromadzeni na miejscu, jak i wszyscy fani oglądający oficjalną relację w sieci. Wszystko zaczęło się od błędnie odtwarzanych piosenek względem pojawiających się artystów, jąkającej oraz mylącej się w swoich wypowiedziach prowadzącej, miałkich rozmów z uczestnikami, po losowanie swojego numerka startowego z zupełnie pustych książeczek. Swojego rozbawienia ostatnią z wymienionych sytuacji nie ukrywał obserwujący to z bliska szef Europejskiej Unii Nadawców – Jon Ola Sand. Na szczęście w bardzo dobrych humorach kontynuowano celebrację, która była preludium do pierwszych prób na scenie zlokalizowanej w Pałacu Olimpijskim. Poniżej możecie obejrzeć galerię zdjęć z tych punktów programu!

Opublikowany przez ESCPedia na 20 listopada 2017


Ku naszej ogromnej radości, chwilę czasu na pozostawienie króciutkiej wiadomości znalazła Alicja Rega. Reprezentantka Polski z piosenką Mój Dom pojawi się w niedzielę na scenie jako druga. Mamy ogromną nadzieję, że mimo tego średnio korzystnego losowania – w finale poradzi sobie znakomicie!

Tym akcentem kończymy króciutkie podsumowanie ostatnich dwóch dni. Dziękujemy za przeczytanie artykułu i obserwujcie naszą stronę w poszukiwaniu co raz większej liczby materiałów z Gruzji.