EuroPremiery: Listopad 2017

Przed Wami kolejna część cyklu EuroPremiery, którego celem jest popularyzacja dokonań byłych i obecnych eurowizyjnych reprezentantów.

Trzecia część pojawia się z tygodniowym opóźnieniem, za co już na początku chciałbym Was przeprosić. W poniższym artykule znajdziecie m.in. najnowsze utwory aż trzech eurowizyjnych reprezentantek z Kopenhagi, które powracają w zupełnie nowych odsłonach. Zapraszam do lektury!

Sanna Nielsen - Innan du lämnar mig ● Premiera: 04/11

Kilkanaście dni temu na kanale Warner Music Sweden w serwisie YouTube swoją premierę miał teledysk do najnowszego, szwedzkojęzycznego singla. Sanna Nielsen, zdobywczyni trzeciego miejsca na Eurowizji w Kopenhadze, pozostaje w swoim, znanym nam wszystkim, stylu. Piękny i subtelny głos oraz poruszająca ballada to magia w najczystszej postaci.

Mariya Yaremchuk – До нестями (Do nestyamy) ● Premiera: 02/11

Przenieśmy się na chwilę za naszą wschodnią granicę. Ukrainę w roku 2014 reprezentowała 21-letnia Mariya, która zdobyła wtedy wysokie 6 miejsce. Teraz, powraca z piosenką, zupełnie inną niż konkursowe Tick – Tock. Nowy kawałek jest bardziej abstrakcyjny i alternatywny ale wciąż chwytliwy i zapadający w pamięć. Warto wspomnieć, że klip na YouTube obejrzało już ponad 300 tysięcy osób.

Ruth Lorenzo - Good Girls Don't Lie ● Premiera: 04/11

Pozostajemy na Eurowizji 2014. Reprezentantka Hiszpanii, która w Kopenhadze zajęła 10 miejsce, powraca z nowym utworem. Chwytliwy pop, odrobina rockowej muzyki i folku oraz wspaniały głos to połączenie idealne. Jest to zarazem pierwszy singiel promujący nadchodzący album Loveaholic.

Hadise - Sıfır Tolerans ● Premiera: 09/11

Kto z nas nie zna wpadającego w ucho Düm tek tek? Z tym kawałkiem Hadise zajęła w roku 2009 czwarte miejsce. Mimo, że od tego czasu minęło już ponad 8 lat, to turecka piosenkarka wciąż tworzy bardzo przyjemne i lekkie utwory. Takie jest również najnowsze Sıfır Tolerans, które pochodzi z jej najnowszej płyty Sampiyon. Klip ma już ponad 25 milionów odtworzeń.

Sergey Lazarev - Vdrebezgi ● Premiera: 03/11

Niedawno poznaliśmy kolejny utwór Sergeya. Kompozycja ta, utrzymana jest w bondowskim klimacie i choć podobno ma 3 lata, publikacji doczekała się dopiero teraz.  Rosyjski piosenkarz poinformował fanów, że nie ukaże się tylko jeden album ale dwa. Pierwszy, rosyjskojęzyczny, swoja premierę będzie miał już 8 grudnia. Kolejny, anglojęzyczny, ukaże się wiosną przyszłego roku.

Loïc Nottet - Doctor ● Premiera: 30/10

Młody Belg, laureat nagrody MTV EMA 2017 w kategorii Best Belgian Act, świętował w tym roku Halloween w wyjątkowy sposób. 30 października na swoim kanale na YouTube opublikował nowy kawałek zatytułowany Doctor a teledysk do niego utrzymany jest właśnie w iście halloweenowej stylistyce. Jest to tym samym pierwsza kompozycja od czasu albumu Selfocracy.

Wszystkim dziękuję za lekturę kolejnego już artykułu a po najnowsze, muzyczne premiery zapraszam już za tydzień – 28 listopada. Oczywiście czekam na Wasze komentarze oraz uwagi a także zapraszam do udostępniania powyższego tekstu.