Partnerzy

pl OGAE Ukraina / Fanklub ten powstał w 2002 roku, czyli dokładnie rok przed debiutem tego państwa w ramach 48. edycji konkursu, która odbyła się w stolicy Łotwy. Jest to oficjalne stowarzyszenie zrzeszające sympatyków konkursu na terytorium naszych wschodnich sąsiadów. Celem organizacji jest nie tylko popularyzacja Eurowizji wśród Ukraińców, ale również wspieranie rozwoju kultury tego państwa poprzez czynny udział w wielu projektach czy kreowania utalentowanych dziennikarzy. Bardzo młoda i ambitna grupa ludzi, na której czele stoi obecnie 19-letni Dima Yermolenko, będzie bez wątpienia fenomenalnym źródłem wszelkich informacji związanych ze startami reprezentantów i zarazem następców wspaniałej Jamali.

pl OGAE Wielka Brytania / Istniejący od 26 lat, zrzeszający ponad 1000 członków klub, to zarazem największa i najstarsza z działających na świecie organizacji zrzeszających sympatyków ESC. Na jej czele stoi Hassan Yusuf, którego profesjonalizm oraz świeże spojrzenie na kierowanie fanklubem przyniosło nową młodość wydawanemu kwartalnie magazynowi Vision w którym to na blisko 100 stronach członkowie tej organizacji publikują znakomite artykuły przybliżające historię Eurowizji. Dorzucając do tego ogromne doświadczenie w organizacji wydarzeń towarzyszących krajowym preselekcjom czy odbywającemu się od dziesięciu lat London Eurovision Party – oddział ten jest prawdziwym wzorem dla swoich kolegów i koleżanek z całego globu.

pl INFE Turcja (Eurovision Dream) / Pod nazwą zawartą w nawiasie kryje się turecki oddział niezrzeszonej pod parasolem European Broadcasting Union (EBU) – Międzynarodowej Sieci Fanklubów Eurowizji (INFE). Za powstaniem tej mającej już 10 lat grupy stoi Ali Durgut. Ów jegomość może pochwalić się nie tylko byciem fanem konkursu od blisko 42 lat, ale również byciem częścią Eurowizyjnej publiki nieprzerwanie od 20 ostatnich edycji. Kontynuatorzy jego dzieła, poza oczywistym celem popularyzacji konkursu w swoim kraju (mogą się tutaj zresztą pochwalić wieloma osiągnięciami jak stała współpraca z TRT czy poparciem kolejnych ministrów kultury i turystyki), starają się budować jak najwięcej kanałów poparcia idei powrotu Turcji do zabawy. To największe fanowskie medium w swoim kraju bez wątpienia, ma wielką jakość oraz energię, którą będą również dzielić się z wami.

pl ESCjourney / Najmłodszy projekt ze wszystkich tutaj wymienionych. Istniejące niespełna od dwóch miesięcy medium tworzą Buğra Nalcı (Turcja) oraz Erdi Tejeci (Kosowo), którzy od lat indywidualnie zbierali szlify w najróżniejszych Eurowizyjnych projektach. Jak sami podkreślają, połączyli siły, aby stworzyć prężnie działający kanał YouTube gdzie będą publikować materiały zawierające najnowsze newsy oraz ciekawostki związane z wieloma wydarzeniami preselekcyjnymi prowadzącymi do Lizbony. Sam przyjazd do Portugalii traktują jako swój priorytet i czas, w którym w pełni rozwiną swoje skrzydła.

pl ESCpedia / Medium to jest znakomitym przykładem jak wiernych fanów posiada konkurs poza Starym Kontynentem. Strona, której przewodzi Fabiana Silva, w równo rok stała się największym medium przybliżającym ESC fanom w Brazylii i jednym z najważniejszych portugalskojęzycznych serwisów traktujących o tym wydarzeniu na świecie. Obok bogatych relacji z sezonu preselekcyjnego, zainteresowani mogą odnaleźć na stronie również profile artystów, wywiady, newsy czy też świetnie skonstruowane quizy. Członkowie serwisu są już stałymi bywalcami Juniora, jak i jej starszej siostry, stąd należy zaufać im słowom podkreślającym, że dzięki ogromnej pasji do tego, co robią, przyszłość projektu rysuje się w jasnych barwach!

pl RU Muzzik / Spontaniczny projekt medialny, który zrodził się na początku 2014 roku… a dokładniej rzecz ujmując w dzień Św. Walentego! Jego twórcy Marta Łachajczyk i Damian Tomaszewski właśnie wtedy postanowili udowodnić jak ważne miejsce w ich sercu zajmuje rosyjska muzyka. Stworzyli więc miejsce w sieci, gdzie będzie można regularnie poczytać na jej temat. Przygoda Marty z rynkiem wschodnim zaczęła się od Eurowizji w 2006 roku, gdy na ekranie telewizora pojawił się Dima Bilan, którego słucha nieprzerwanie od tamtego czasu (istnieje nawet jego polski fanclub!). Damian po raz pierwszy zetknął się zaś z językiem rosyjskim w 2001 roku, kiedy światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy t.A.T.u. Od 2009 roku stał się zaś wielkim fanem Lobody. Jeśli poszukujecie więc muzycznych nowości z Rosji, Ukrainy czy Białorusi – to właśnie ten jedyny polskojęzyczny projekt jest idealnym do tego miejscem. Co ważne, obydwoje akredytowani dziennikarze na 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie, będą dzielić się swoją ogromną pasją również na łamach tej strony!

pl Sekcja Eurowizyjna / Sekcja Eurowizyjna powstała w lipcu 2016 roku i jest jedną z większych grup poświęconych konkursowi w Polsce. Zrzesza 1000 członków, a spośród innych grup wyróżniają je m.in własne konkursy (m.in. Online ESC), panel radiowy czy obecność w grupie eurowizyjnych artystów. Sekcja, poza tematami czysto eurowizyjnymi, promuje niezwiązaną z konkursem twórczość artystów eurowizyjnych, śledzi proces wyłaniania reprezentantów i moderuje ogólną dyskusję o Eurowizji. To świetne miejsce dla każdego polskiego fana Eurowizji!

Udostępnij